Home Active Nieruchomości

JAK BARDZO ZAWYŻONE SĄ CENY MIESZKAŃ

Często uczestnicząc w posezonowych wyprzedażach w galeriach handlowych, zastanawiamy się, ile tak naprawdę warta jest dana rzecz, skoro sklepom opłaca się sprzedawać towar nawet z 70-, czy 90-procentowym rabatem. Teraz podobnie wygląda sytuacja na rynku mieszkań. Z tą różnicą, że tu wyprzedaże nie zawsze związane są z końcem sezonu.

Rekordowe obniżki w marcu to niejednokrotnie kwoty, za które można by nabyć mieszkanie. W Warszawie 67-metrowe mieszkanie zostało wystawione na sprzedaż za 970 tys. zł. Do transakcji doszło, bo właściciel zgodził się na obniżkę wynoszącą...317 tys. zł! Ile tak naprawdę wart był ten lokal? A może właścicielowi tak zależało na szybkiej sprzedaży, że nie zważał na stratę w wysokości 1/3 wartości nieruchomości? Trudno powiedzieć. Nie był to jedyny przypadek tego typu, we Wrocławiu rekordowa obniżka ceny mieszkania w marcu to 145 tys. zł. Lokal początkowo wystawiono za 335 tys. zł.

Informacja dobra dla sprzedających, a zła dla kupujących mieszkania jest taka, że spore obniżki cen mieszkań to wciąż wyjątki na rynku nieruchomości. Standardowo w obecnych czasach cena transakcyjna i tak jest niższa od ofertowej, ale różnica wynosi średnio 16 tys. zł.


Copyright © HomeActive.pl 2011 | Wykonanie: j-active